Z bronią do sklepu – po utarg i wódeczkę do… opicia skoku?

PRUSZCZ GD. Zatrzymano 43-latka z Gdańska, który dokonał rozboju na terenie Pruszcza Gd. Mężczyzna z bronią w ręku wszedł do sklepu i zażądał wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Sprawca ukradł ponad 6 tys. i wybiegając ze sklepu zabrał kilka butelek wódki oraz należącą do ekspedientki skórzaną torbę. Sąd rejonowy na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego gdańszczanina. Za rozbój oraz nielegalne podsiadanie broni grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (18 stycznia br.) o godz. 21.25 do pruszczańskiej komendy policji przyszła 28-letnia ekspedientka sklepu wielobranżowego w Pruszczu Gd. i zgłosiła rozbój. Do przestępstwa doszło tego samego dnia, kilka minut wcześniej. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą.

Jak ustalili śledczy nieznany pokrzywdzonej mężczyzna wszedł do sklepu z bronią w ręku i zażądał od niej wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Sterroryzowana kobieta wydała cały utarg w kwocie 6.300 zł. Mężczyzna wybiegając ze sklepu zabrał kilka butelek wódki wartej 200 złotych. Ponadto ukradł ekspedientce torebkę skórzaną, w której miała telefon komórkowy, portfel, dokumenty oraz karty bankomatowe. Wartość skradzionych na jej szkodę rzeczy kobieta oszacowała na kwotę 800 zł.

Kryminalni pracujący nad sprawą rozboju ustalili sprawcę. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Gdańska w przeszłości karany za kradzieże oraz posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek (03 marca br.) o godz. 6 w jego mieszkaniu na terenie Gdańska. Policjanci znaleźli w jego domu jednostkę broni oraz ubrania, które miał na sobie w chwili popełnienia rozboju. Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu, a jego broń została oddana do ekspertyzy. Biegły z zakresu broni, balistyki i mechanoskopii wydał opinię, że jest to broń gazowa, na której posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie 43-latkowi dwóch zarzutów. Zarzutu rozboju oraz nielegalnego podsiadania broni. Mężczyźnie grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (4 marca br.) gdański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego gdańszczanina. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *