Wywieziony do lasu, pobity, ogołocony

POWIŚLE. Sztumscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o pozbawienie wolności mieszkańca Dzierzgonia. Mężczyzna najpierw został pobity, a następnie wywieziony do lasu i tam pozostawiony. Podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 marca 2017 roku, w godzinach wieczornych, w Dzierzgoniu. Pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany w mieszkaniu, do którego weszło czterech mężczyzn. Sprawcy kilkakrotnie uderzyli go w twarz. Następnie wraz z wystraszonym 20-latkiem wyszli z mieszkania, następnie zaciągnęli go do samochodu i wywieźli kilka kilometrów dalej do lasu. Tam, najpierw pobili mężczyznę i zabrali mu wszystkie ubrania, a potem pozostawili i kazali wrócić pieszo do miasta. Po wszystkim napastnicy wsiedli do samochodu i odjechali. Podjęte niezwłocznie przez kryminalnych działania doprowadziły do zatrzymania czterech podejrzanych w tej sprawie. Jak się okazało, byli to mieszkańcy powiatu, w wieku od 23 do 38 lat.

Wszyscy usłyszeli zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia oraz rozboju. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Ustalane są motywy ich działania. Za przestępstwa, których się dopuścili, zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Wobec kobiety oraz 23-latka prokurator zastosował dozór policyjny, natomiast wobec 26 i 33-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *