„Wypasiony góral” dla znajomej za 50 zł

SŁUPSK.  Policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego o wartości 1,5 tys. zł.  Podejrzany 21-letni mężczyzna, widząc pozostawiony przed blokiem rower postanowił go ukraść. Policjanci odzyskali jednoślad, który jak się okazało tuż po kradzieży za 50 zł sprzedał znajomej.

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku otrzymali informację o kradzieży roweru górskiego. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzona słupszczanka wracając do domu pozostawiła go na chwilę przed klatką schodową i kiedy wróciła roweru już nie było. Wyceniła jego wartość na 1,5 tys. zł. Policjanci ustalając okoliczności tej kradzieży przesłuchiwali świadków i mieszkańców pobliskich bloków mieszkalnych. Sprawne działania śledczych doprowadziły do wytypowania osoby mającej z tym związek.

Niedługo po tym kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który okazał się sąsiadem pokrzywdzonej. Dalsze działania  policjantów doprowadziły do odzyskania roweru, który sprawca zaraz po kradzieży sprzedał znajomej kobiecie za kwotę 50 zł. Zarówno 21-latek jak i 38-letnia kobieta usłyszeli zarzuty. Za kradzież i paserstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa może narazić kupujących na odpowiedzialność karną. Sugerując się niską ceną i okazją powinniśmy przypuszczać, że oferowane nam przedmioty mogą być kradzione.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *