Wymuszenie rozbójnicze, groził, że… zabije

malbork-zatrzymany za wymuszenia rozbójnicze

MALBORK. 44-letni mieszkaniec Słupska jest podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze. Sprawca groził pokrzywdzonemu oraz jego rodzinie,  że jeżeli nie przekażą mu kolekcjonerskich monet, które mają, to ich zabije. Podejrzany próbował uciekać. Jeden z interweniujących policjantów oddał strzały ostrzegawcze, drugi obezwładnił 44-latka.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Tylko kilka dni zajęło funkcjonariuszom zajmującym się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu ustalenie jego tożsamości. Sprawca groził mieszkańcowi powiatu malborskiego oraz jego rodzinie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 44-letni mieszkaniec Słupska kilkanaście razy dzwonił do pokrzywdzonego. Podczas każdej rozmowy groził, że zabije jego lub członka rodziny, jeżeli nie otrzyma kolekcji monet, które posiada. Zastraszona rodzina przekazała szantażyście monetę o wartości 3 tys. zł. Gdy telefony z pogróżkami nie ustały o całym zdarzeniu poinformowali policjantów.

Pracujący nad sprawą kryminalni w środę zatrzymali podejrzanego 44-letniego mieszkańca Słupka. Do zatrzymania doszło w jednej z miejscowości powiatu malborskiego. Podejrzany o wymuszenia rozbójnicze mężczyzna próbował uciekać. Jeden z interweniujących policjantów oddał strzały ostrzegawcze, drugi obezwładnił 44-latka. Policjanci zabezpieczyli przy 44-latku min. nóż, pieniądze, łańcuszki i zegarek. W trakcie przeszukania jego mieszkania mundurowi zabezpieczyli dodatkowo broń gazową, na którą nie posiadał pozwolenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W piątek sąd zastosował wobec podejrzanego mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *