Wybuchu gazu w pensjonacie, trzy osoby poparzone

POMORZE. Do  wybuchu gazu doszło w jednym z pensjonatów w Sztutowie. Są ranni. Trzej mężczyźni 32, 37 i 61-latek trafili do szpitala. Stwierdzono u nich poparzenia ciała I i II stopnia, a jeden z nich doznał obrażeń w postaci złamania kręgosłupa i żeber.

Wczoraj przed godz. 09.00 dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z pensjonatów na terenie miejscowości Sztutowo. Na miejsce natychmiast przyjechali strażacy z nowodworskiej komendy oraz policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Po ustaniu zagrożenia i odebraniu miejsca zdarzenia od strażaków policjanci z technikiem kryminalistki przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację i fotograficzną, ustalili i przesłuchali naocznych świadków tego tragicznego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas prac instalatorskich kuchni gazowej na zapleczu kuchennym pensjonatu doszło do wybuchu przestrzennego mieszaniny gazu z powietrzem w wyniku rozszczelnienia instalacji gazowej. W trakcie prac w pomieszczeniu tym przebywało trzech mężczyzn 32, i 61- latek ze Sztutowa pracownicy techniczni oraz 37 – letni syn właścicieli pensjonatu, którzy na skutek wybuchu trafili do szpitali w Gdańsku i w Elblągu. Stwierdzono u nich poparzenia ciała I i II stopnia, a jeden z nich doznał obrażeń w postaci złamania kręgosłupa i żeber. Wszyscy pracownicy pensjonatu zdołali ewakuować się samodzielnie. Inspektor nadzoru budowlanego, który przybył na miejsce stwierdził aby konstrukcja budynku została naruszona. Wybuch spowodował jedynie zniszczenie pomieszczenia kuchennego.

Śledczy wspólnie z biegłymi sprawdzą, kto tak naprawdę przyczynił się do tak poważnego zaniedbania przy pracach instalatorskich i czy mogło dojść do sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia innych osób. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *