Robił dzieciom nagie zdjęcia, filmy i wykorzystywał je seksualnie

POMORZE. Dzieciom robił nagie zdjęcia, filmy i wykorzystywał je seksualnie. Podawał się w sieci jako kobieta, oszukiwał obiecując duże pieniądze. Namawiał swoje ofiary, aby przyprowadzały do niego kolejne dzieci. Szantażował małoletnich, że upubliczni nagrania i filmy jeżeli komuś o tym powiedzą. Umieszczał pedofilskie treści w Internecie.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 27-letniego mieszkańca Trójmiasta podejrzewanego o przestępstwa pedofilskie. Mężczyzna usłyszał zarzuty wykorzystywania seksualnego dzieci i utrwalania materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich. Twardy materiał dowodowy, który zebrali policjanci spowodował, że sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału d/w z cyberprzestępczością gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 27-letniego mieszkańca Trójmiasta, podejrzewanego o popełnienie szeregu przestępstw o charakterze pedofilskim. Do zatrzymania doszło po kilkumiesięcznej pracy, w trakcie której policjanci zebrali bogaty materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów. Mundurowi ustalili, że ten przestępca od dłuższego czasu zwabiał poprzez Internet do swojego mieszkania osoby nie mające jeszcze 15 lat.

Robił im nagie zdjęcia, filmy i wykorzystywał te dzieci seksualnie. Początkowo podawał się w sieci jako kobieta, a następnie oszukiwał obiecując duże pieniądze. Dodatkowo namawiał swoje ofiary aby przyprowadzały do niego kolejne dzieci. Po wszystkim szantażował małoletnich, że upubliczni nagrania i filmy jeżeli komuś o tym powiedzą, chociaż i tak umieszczał te pedofilskie treści w Internecie.

W mieszkaniu podejrzanego policjanci zabezpieczyli nośniki pamięci, na których już po wstępnej analizie można było znaleźć materiały, które on sam, niekiedy z własnym udziałem utrwalał. Funkcjonariusze znaleźli też 5 telefonów komórkowych i 2 komputery, które służyły zatrzymanego do pedofilskiej produkcji.

Nad rozwiązaniem tej niełatwej sprawy pracowali praktycznie wszyscy z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Twardy materiał dowodowy, który zebrali policjanci spowodował również, że sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Za tego typu przestępstwa można trafić do więzienia nawet na 10 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *