„Wybuch” – jak było – groza narodowego socjalizmu

gdansk wybuch

Filmowo-multimedialny spektakl zostanie zaprezentowany 1 i 2 września. Wizualizacja Nolabel Sp. z o.o.

GDAŃSK. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Miasto Gdańsk zapraszają na wyjątkowe widowisko z okazji 75. rocznicy wybuchu wojny, które będzie prezentowane w dniach 1-2 września.

Spektakl filmowo-multimedialny „Wybuch”, według pomysłu Andrzeja Wajdy, zostanie zaprezentowany na wielkoformatowym ekranie o szerokości 80 metrów i wysokości  5 metrów  wewnątrz byłego zbiornika gazowego na terenie Polskiej Spółki Gazownictwa, nieopodal przyszłej siedziby Muzeum II Wojny Światowej.

W ponad dwudziestominutowym spektaklu będą wykorzystane unikalne filmy archiwalne i zdjęcia ze zbiorów Muzeum II Wojny Światowej, które dzięki video-mappingowi i animacji 3D ożyją na olbrzymiej powierzchni projekcyjnej. W treść zostaną również wplecione fragmenty filmów Andrzeja Wajdy „Lotna” oraz „Katyń”. Będzie to swego rodzaju współczesny odpowiednik Panoramy Racławickiej, pokazujący nowoczesnymi środkami wyrazu jedną z najbardziej dramatycznych kart polskiej historii.

„Wybuch” to poruszającą opowieść o historii Gdańska, Polski i Europy od 1933 r., kiedy władzę w Niemczech przejął Hitler, aż do wybuchu wojny i walk we wrześniu 1939 r. Widzowie odczują grozę narodowego socjalizmu i zbliżającej się niemieckiej agresji, będą świadkami podziału Polski między Hitlera i Stalina, polskiego oporu we wrześniu 1939 r. i zbrodni okupantów. W finale pokazane zostaną symboliczne narodziny Polskiego Państwa Podziemnego.

Animacja została zrealizowana przez krakowskie studio Nolabel, przygotowujące filmy i prezentacje multimedialne na wystawę główną Muzeum II Wojny Światowej.

Cykliczne projekcje (co godzinę):
1 września – 11.00-16.00; 21:00 -22:00
2 września – 8.00-22.00
Czas projekcji ok. 20 minut
Miejsce: Były zbiornik gazowy na terenie Polskiej Spółki Gazownictwa,
ul. Podstoczna.
Wstęp bezpłatny.

Rezerwacja nie jest obowiązkowa, ale gwarantuje wejście na konkretną godzinę projekcji.

Dojście od ul. Podstocznej
Dojazd tylko od ul. Nowa Wałowa

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *