Włoch zaatakowany przez trzech nietrzeźwych

GDYNIA. W Redłowie zatrzymano 3 mężczyzn w wieku 22, 29 i 43 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju na szkodę 26-letniego obywatela Włoch. Obcokrajowiec został zaatakowany przez napastników w nocy 30 listopada na Placu Górnośląskim. Agresywni mężczyźni pobili Włocha, próbowali go okraść.

30 listopada br. około północy na Placu Górnośląskim w Gdyni doszło do rozboju na szkodę 26-letniego obywatela Włoch. Cudzoziemiec w chwili zdarzenia trzymał w ręku telefon komórkowy. Został zaatakowany przez trzech nietrzeźwych napastników, którzy pobili poszkodowanego, zniszczyli mu okulary i siłą próbowali ukraść aparat telefoniczny.

Zaatakowany mężczyzna zdołał sam zaalarmować o przestępstwie dyżurnego gdyńskiej komendy Policji. Natychmiast na interwencję ruszył patol mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali opisanych przez poszkodowanego sprawców. Dwaj bracia z Bartoszyc w wieku 22 i 29 lat oraz 43 – letni mieszkaniec Rumi trafili do policyjnego aresztu. W ich organizmach było ponad 1,5 promila alkoholu.

Śledczy zajmujący się sprawą przesłuchali 3 podejrzewanych i przedstawili im zarzut rozboju, za który grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na podstawie decyzji sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *