Włamał się do skrzyni w kościele

pol trabki wlamanie29128

PRUSZCZ GD. W Trąbkach Wielkich zatrzymano 33-letniego gdańszczanina, który włamał się do skrzyni znajdującej się w kościele. Gdański sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności ponieważ kradzieży z włamaniem dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa.

W środę (1 kwietnia br.) o godz. 11.50 do komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zgłosił się pokrzywdzony i zgłosił włamanie. Z relacji mężczyzny wynikało, że nieznany sprawca włamał się do drewnianej skrzyni znajdującej się w pobliżu ołtarza i ukradł laptopa. Poniesione straty oszacowano na sumę 2 tys. zł.

Śledczy pracujący nad sprawą zatrzymali podejrzanego 33-latka. Do zatrzymania doszło w niedzielę (19 kwietnia br.) o godz. 21.50 na jednej z ulic Gdańska. Mężczyzna był zaskoczony interwencją policjantów, nie stawiał żądnego oporu. Podejrzany był już wcześniej notowany przez policję między innymi za kradzieże. Mężczyzna sprzedał skradzionego laptopa a pieniądze przeznaczył na własne potrzeby.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 33-latek dokonał kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawiania wolności.

Wczoraj gdański sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *