Ustawka w sklepie – napad na „klienta” i zgarnięcie kasy

GDYNIA. Dwaj mieszkańcy Gdyni w wieku 16 i 17 lat są podejrzani o dokonanie rozboju w sklepie. Zaplanowali i upozorowali napad z bronią w jednym ze sklepów w centrum Gdyni, ukradli kilka tysięcy złotych.

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że napastnik, który zamaskowany wkroczył do wytypowanego sklepu z przedmiotem łudząco przypominającym pistolet sterroryzował na oczach ekspedientki klienta, którym był jego wspólnik. Pod groźbą użycia broni ekspedientka wypłaciła pieniądze. Obaj wspólnicy zostali zatrzymani. 17 – latek został oddany pod policyjny dozór, nieletni trafił pod nadzór kuratora rodzinnego.

Sprawę rozboju w jednym ze sklepów w centrum Gdyni wyjaśnili kryminalni z gdyńskiej komendy wspólnie ze śledczymi z komisariatu w Śródmieściu.

Do przestępstwa doszło w ubiegły piątek około godz. 23. Do wnętrza sklepu wszedł jeden ze sprawców, który pod pozorem zakupów oczekiwał na swojego wspólnika. Chwilę później „podstawiony” klient został zaatakowany przez zamaskowanego mężczyznę, który groził mu użyciem broni. Wszystko działo się na oczach ekspedientki, która zastraszona wypłaciła napastnikowi kilka tysięcy złotych ze sklepowej kasy. Zamaskowany przestępca uciekł ze sklepu ze zrabowanymi pieniędzmi, zaatakowany klient pozostał w sklepie, na miejsce natychmiast ruszyli wezwani na pomoc policjanci.

Śledczy rozpoczęli oględziny, zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, przesłuchiwali też świadków, łącznie z zaatakowanym 16 – letnim klientem. Sprawa z biegiem czasu pozwoliła na przedstawienie 16 – latkowi zarzutu współudziału w przestępstwie rozboju. Śledczy nie mieli wątpliwości, że nieletni działał wspólnie z zamaskowanym napastnikiem, a pozoracja w sklepie był spreparowana po to, aby ukraść pieniądze z kasy.

W sobotę o 6 rano kryminalni zapukali do drzwi mieszkania ustalonego drugiego sprawcy, który zbiegł z miejsca przestępstwa. Podczas zatrzymania 17 – latka, policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli atrapę pistoletu, odzyskali też zrabowaną gotówkę.

Obaj wspólnicy odpowiedzą za przestępstwo rozboju. 16 – latek został oddany pod nadzór kuratora rodzinnego, starszy trafił pod dozór policji. 17 – latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *