Leżał w lesie – wyziębiony, wycieńczony

PRUSZCZ GD.   51-latek wyszedł z domu i zaginął, nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszczęto akcję poszukiwawczą. Mężczyznę szukali policjanci, funkcjonariusze straży leśnej i straży pożarnej oraz mieszkańcy. Przeczesywano metr po metrze rozległego obszaru lasu.

W sobotę, 9.05.2015 r. rodzina zawiadomiła policjantów z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich o zaginięciu bliskiej im osoby. Był nim 51- letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie. Wyszedł z domu dzień wcześniej i od tamtego czasu w żaden sposób nie skontaktował się ze swoimi bliskimi. Rodzina przekazała, że wcześniej to nie zdarzało się. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Funkcjonariusze policji otrzymali informację o zaginięciu 51- latka i jego rysopis. Objeżdżano miejsca, w których mógł przebywać zaginiony. Kontaktowano się z osobami, które wcześniej znał. Szukano osób, które mogły widzieć poszukiwanego po raz ostatni.

Dzięki analizie zebranych materiałów z poprzedniego okresu dotyczących poszukiwania zaginionego mężczyzny, w dniu 11.05.2015 roku, podjęto decyzję o penetracji masywu leśnego, który swoim obszarem obejmował teren przyległy do trzech miejscowości – Trąbki Wielkie, Kaczki oraz Kleszczewo. Do poszukiwań zaangażowali się policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich, wydziału kryminalnego komendy powiatowej policji z Pruszcza Gdańskiego, funkcjonariusze straży leśnej i straży pożarnej oraz mieszkańcy. Na miejsce skierowano policyjnego psa tropiącego. Przeczesywano metr po metrze rozległego obszaru lasu. W wyniku podjętych czynności poszukiwawczych na terenie masywu leśnego znaleziono, leżącego poszukiwanego 51- latka. Był wyziębiony i wycieńczony. Natychmiast wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło odnalezionego mężczyznę do szpitala w Gdańsku. Przyjechał technik kryminalistyki, który wykonał czynności na miejscu ujawnienia osoby zaginionej.

Policjanci dziękują wszystkim służbom oraz mieszkańcom za zaangażowanie w poszukiwania. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *