Ukrył łupy w rzepaku, nie krył zdziwienia szybką akcją…

SŁUPSK. 25 – letni mężczyzna z Główczyc jest podejrzany o włamanie do garażu. Ukradł elementy wyposażenia ciągnika rolniczego i narzędzia, następnie ukrył je na polu rzepaku w pobliżu swojego domu. Nie krył zdziwienia szybkim ustaleniem sprawcy i zatrzymaniem przez policjantów.

Policjanci z Główczyc otrzymali telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do garażu na terenie dużego gospodarstwa rolnego znajdującego się w tej gminie. Natychmiast w tamto miejsce skierowano mundurowych z grupy dochodzeniowo-śledczej. Jak ustalili policjanci, sprawca wyłamał blachę z drzwi wejściowych i włamał się do garażu wewnątrz którego znajdował się nowoczesny ciągnik rolniczy. Złodziej najpierw zdemontował, a później ukradł zaczepy ciągnikowe, cięgła rolnicze oraz inne elementy jego wyposażenia o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Śledczy zajmując się tą sprawą zabezpieczyli ślady na miejscu włamania oraz rozpytywali mieszkańców pobliskich posesji.

Działania policjantów w tej sprawie doprowadziły do wytypowania osób, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze dotarli do jednego z domów gdzie jak się okazało mieszkał podejrzewany o włamania mężczyzna. W trakcie przeszukania terenu w pobliżu jego domu, policjanci na polu rzepaku znaleźli skradzione przedmioty. Mężczyzna, którym okazał się 25- letni mieszkaniec gminy Główczyce został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Nie krył zdziwienia tak szybkim ustaleniem i zatrzymaniem przez główczyckich policjantów. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów włamania i kradzieży. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *