Rozbój w Lęborku. Napadli na kobietę w samochodzie

lebork - rozbój (1)

LĘBORK. Grożąc użyciem siły ukradli kobiecie siedzącej w samochodzie 1,5 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Wczoraj po południu dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która została napadnięta i okradziona przez dwóch mężczyzn. Mundurowi ustalili, że do siedzącej w samochodzie kobiety podeszło dwóch mężczyzn w tym jeden znany jej z widzenia i grożąc pobiciem ukradli jej 1,5 tys. zł.

W chwili gdy jedni policjanci pomagali napadniętej kobiecie i ustalali przebieg zdarzenia, pozostali funkcjonariusze szukali sprawców. Jednego z nich zatrzymali już po niespełna dwóch godzinach. Przy zatrzymanym 33-latku policjanci znaleźli część skradzionych pieniędzy. Drugiego z napastników 26-latka, zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego.

Od rana policjanci przesłuchują zatrzymanych za rozbój mężczyzn, prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną oni przewiezieni do prokuratury. Jeden z zatrzymanych, 33-latek, jest ponadto podejrzany o cztery inne przestępstwa kierowania gróźb karalnych, za które również usłyszy zarzuty.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o areszt dla zatrzymanych mężczyzn, m. in. z uwagi na ich przestępczą przeszłość oraz fakt, że obydwaj kilka miesięcy temu wyszli z więzienia, gdzie odbywali kary pozbawiania wolności za podobne przestępstwa. W związku z tym za przestępstwo jakiego się dopuścili w warunkach tzw. recydywy, grozi im nawet do 18 lat więzienia.

lebork - rozbój (2)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *