Uczniowie zaalarmowali: bomba na stadionie im. Kazimierza Deyny!

KOCIEWIE/STAROGARD GD.  Dwaj nieletni chłopcy zaalarmowali o zagrożeniu bombowym na terenie stadionu miejskiego w Starogardzie Gd. Na jednym z portali społecznościowych umieścili wpis o podłożeniu ładunku wybuchowego. Policja wszczęła akcję.

Kilkudziesięciu policjantów sprawdzało teren stadionu, na którym tego dnia odbywało się noworoczne spotkanie mieszkańców.

W Nowy Rok,  na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie stadionu im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gd. Tam zaplanowano miejską imprezę noworoczną.

Na miejscu zaangażowano kilkudziesięciu policjantów. W akcji brali udział również przewodnicy psów służbowych do wykrywania ładunków wybuchowych. Policjanci sprawdzili teren stadionu, ale alarm okazał się fałszywy.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawcami fałszywego alarmu bombowego są dwaj chłopcy, w wieku  12 i 15 lat, mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Nieletni stwierdzili, że miał to być „żart”, a pomysłodawcą wpisu był 15-latek.

Teraz decyzję w sprawie nieletnich podejmie sędzia sądu rejonowego z wydziału rodzinnego i nieletnich. (KPP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *