Senator Szymański: aby w mediach nie było strzelania do jednej bramki…

szymanski antoni f1159

Antoni Szymański. Fot. Arch. prywatne

W MEDIACH. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby media nie mogły krytykować rządu i samorządu – powiedział senator z Pomorza  Antoni Szymański w Radiu Gdańsk. – Ważne, aby dyskusja była prowadzona profesjonalnie i żeby nie było strzelania do jednej bramki…
Senator Antoni Szymański (PiS, Pomorze)
  • Trzeba pamiętać, że ustawa o mediach będzie funkcjonowała krótko po to, żeby uporządkować pewne sprawy, także finansowe. Jestem przekonany, że ona będzie jeszcze uregulowana.
  • Wolność słowa w mediach jest najważniejsza.
  • Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby media nie mogły krytykować rządu i samorządu. Ważne jest, żeby dyskusja była prowadzona profesjonalnie i żeby nie było strzelania do jednej bramki. Nie wyobrażam sobie sprawy, żeby władze jakiegokolwiek szczebla nie mogły być krytykowane. Polacy cenią sobie wolność, więc taka kontrola byłaby dla nas także niekorzystna.
  • Nie daliśmy temu rządowi tych 100 dni spokoju, żeby mógł wytłumaczyć to, co robi. Od początku mamy atak na rząd. Przypomnę wystąpienie pani Kopacz po expose Pani Szydło. Było bardzo atakujące.
  • Nowy rząd powinien dostać trochę czasu. Potem dopiero można wydawać opinie. Trzeba więcej dyskusji na temat rozwiązań. Niech rząd pokaże, co potrafi. Mówi się o puczu, skróceniu kadencji, używa się słów, których nie chciałbym teraz używać.
  • Zgadzam się, że decyzje nie powinny być podejmowane w nocy i nie powinno to być typowe. Będzie więcej konsultacji, będzie spokojniej. Kwestię nocy można rozłożyć na więcej dni pracy, także to nie jest specjalny problem. Podjęliśmy się pewnego remontu i faktycznie zmiany wprowadzamy dosyć szybko.
(źródło: Rozmowa Kontrolowana Agnieszki Michajłow, Radio Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *