Mercedes o wartości 350 tys. zł – ukryty przed „kradzieżą”?

LĘBORK. Zgłosił kradzież swojego pojazdu o wartości 350 tys. zł. Jednakże, jak się okazało, we wskazanym miejscu kradzieży pojazdu w ogóle nie było… Auta nie ma, właściciel ma zarzuty prokuratorskie.

Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego lęborskiej komendy zajmujący się przestępczością samochodową zatrzymali mężczyznę, który na początku listopada zgłosił kradzież dostawczego mercedesa o wartości 350 tys. zł. Jak ustalili policjanci, pojazdu nie było w Lęborku w czasie zgłoszenia rzekomej kradzieży, a zatrzymany 49-latek z powiatu puckiego chciał prawdopodobnie w ten sposób wyłudzić pieniądze z odszkodowania. Przygotowany przez policjantów materiał dowodowy wraz z zatrzymanym mężczyzną został wczoraj przekazany do lęborskiej prokuratury. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Policja nadal prowadzi sprawę i wyjaśnia okoliczności gdzie obecnie znajduje się pojazd.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *