Uciekł z „proszkiem” przez okno, schował się w krzakach

CHOJNICE. W środę policjanci z Chojnic doprowadzili do aresztu mężczyznę, przy którym znaleźli narkotyki. Wcześniej, 24-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, uciekł przez okno i schował się w krzakach. Został zatrzymany, a środki odurzające zabezpieczono. Śledczy zebrali przeciwko niemu materiał dowodowy i przedstawili mu zarzuty. Kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające może trafić do więzienia na 3 lata.

W poniedziałek (21.07.14r.) policjanci wydziału kryminalnego poszukując sprawcy kradzieży weszli do jednego z mieszkań w Chojnicach. Wewnątrz przebywało trzech mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy jeden z nich wyskoczył przez okno, jak się okazało na dach garażu stojącego przy budynku. Policjant, który podjął za nim pościg, szybko odnalazł uciekiniera. Ten schował się w pobliskich krzakach. Obok niego leżała saszetka, którą kryminalni zabezpieczyli. W środku znajdowały się woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku.

24-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie, które przeprowadzili mundurowi wykazało, że chojniczanin posiadał przy sobie około 50 gr. amfetaminy i 20 gr marihuany. Następnego dnia w prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

Miesiąc temu policjanci zatrzymali tego samego mężczyznę. Podczas kontroli w jego plecaku znaleźli 30 gr amfetaminy i 10 gr marihuany.

Śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków, a sąd objął go dozorem policyjnym.

W środę 23 lipca br. sąd aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

Posiadanie środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech, w przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków  – od roku do dziesięciu lat.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *