Ucieczka więźnia – nocna zmiana. Rzecznik: na 100 proc. będzie ujęty…

KWIDZYN. Więzień pracował dobrowolnie w Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego. Był na nocnej zmianie z niedzieli na poniedziałek. Pracę rozpoczął z grupą więźniów z Zakładu Karnego w Kwidzynie o godz. 22. Nie wiadomo kiedy i gdzie uciekł. Trwa akcja poszukiwawcza.
Więzień odbywał karę za jazdę pod wpływem alkoholu i kierowanie pojazdem bez uprawnień.
Funkcjonariusz pilnujący więźniów w nocy stracił czujność? Więzień uciekł na święta? Nie jest groźnym przestępcą, jednakże wszczęto procedury poszukiwania uciekiniera, a także wyjaśnienia okoliczności ucieczki na nocnej zmianie…

 

 Rzecznik Służby Więziennej wyjaśnia

Zakład Karny w Kwidzynie został poinformowany przez kontrahenta o samowolnym oddaleniu się z miejsca pracy poza miejsce W dniu 15.12.2014r. około godziny 1.30.

Skazany odbywał karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Był zatrudniony w systemie czterozmianowym dlatego w tym dniu pracował w porze nocnej.

Natychmiast wszczęto poszukiwania osadzonego. Poinformowano Policję i wysłano na poszukiwanie osadzonego grupy pościgowe złożone z funkcjonariuszy Służby Więziennej. Akcja poszukiwania osadzonego trwa. Nasze doświadczenie w tego typu sytuacjach pokazuje, że 100 proc. osadzonych, którzy samowolnie oddalili się z miejsca pracy, zostaje ujętych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej lub Policję wkrótce po oddaleniu.

mjr Robert Witkowski

rzecznik prasowy

Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *