Kredyt na lewe papiery, pod bankiem czekał wspólnik

GDAŃSK. Zatrzymano dwie osoby, które w jednym z banków usiłowały wyłudzić kredyt w wysokości 66 tys. zł. Sprawcy posługiwali się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej w Gdańsku ustalili, że pewna kobieta na podstawie sfałszowanych dokumentów będzie próbowała wyłudzić kredyt. Ustalenia policjantów szybko się potwierdziły. We wtorek, 50-letnia mieszkanka Gdańska przyszła do jednej z placówek bankowych na Dolnym Mieście, by załatwić formalności związane z otrzymaniem kredytu w wysokości przeszło 66 tys. zł. Kobieta posłużyła się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci od razu zatrzymali 50-latkę. Szybko wyszło na jaw, że kobieta nie działa sama. Pod bankiem czekał na nią 26-letni mężczyzna, który załatwił jej fałszywe zaświadczenie.

Oboje trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty dot. przestępstwa wzięcia kredytu na podstawie fałszywego dokumentu. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *