Trefne sprawdzania jakości wody oraz drożności rur

SOPOT/GDAŃSK. W związku z napływającymi do policjantów informacjami o tym, że nieznane osoby podające się za pracowników wodociągów pod pretekstem sprawdzenia jakości wody oraz drożności rur próbują wejść do mieszkań sopocian, policjanci ponownie przestrzegają przed wpuszczaniem do domów osób nieznajomych, nawet jeśli powołują się na instytucję lub ważną sprawę.

Dla własnego bezpieczeństwa, należy zweryfikować powód dla którego obca osoba chce wejść do naszego mieszkania, np. dzwoniąc do instytucji, która ją do nas wysłała.

W miniony weekend policjanci otrzymali informację od mieszkanki Sopotu o tym, że do jej mieszkania przy ul. 3 Maja domofonem zadzwonił nieznany jej mężczyzna, który powiedział kobiecie, że przyszedł sprawdzić drożność rur i jakość wody. Kobieta wpuściła go na klatkę schodową i otworzyła mu drzwi do swojego mieszkania. Mężczyzna próbował wejść do domu sopocianki, ale kiedy ta poprosiła go o okazanie identyfikatora lub legitymacji – mężczyzna uciekł. Dzięki zachowaniu czujności przez kobietę, najprawdopodobniej nie doszło do przestępstwa np. kradzieży.

Policjanci ponownie przestrzegają przed wpuszczaniem do domów osób nieznajomych, nawet jeżeli powołują się na jakąś instytucję lub ważną sprawę. Dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie osoby starsze, pod żadnym pozorem nie powinny otwierać drzwi i wpuszczać obcych osób do mieszkania. Jeżeli dojdzie już do sytuacji, że zaprosimy do mieszkania nieznajomych, nie należy pozostawiać ich samych. Trzeba zwracać również uwagę na grupy trzy-czteroosobowe, które przychodzą do mieszkania i proponują zakup np. dywanów, pościeli, sztućców po niezwykle okazyjnych cenach. Odwracając w ten sposób uwagę gospodarzy dokonują penetracji mieszkania, a następnie kradzieży wartościowych rzeczy i pieniędzy.

Policja prosi każdego, kto zauważy, że w pobliżu osiedli, domostw lub mieszkań sąsiadów kręcą się nieznajomi, aby powiadomił niezwłocznie Policję dzwoniąc pod numer 58 521 62 22 lub numer telefonu alarmowego 997. Należy również pamiętać, że czujność sąsiedzka jest niezwykle ważna i może niejednego z nas uchronić przed kradzieżą, włamaniem lub inną sytuacją narażającą na straty. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *