Lechia z energetyczną kasą. „Lwy Północy”: białozielona rodzina jednoczy

GDAŃSK. Lechia Gdańsk ma na kolejny rok zapewnioną kasę od głównego sponsora – Grupy Energa. Zadowolenia nie krył  przedstawiciel kibiców – „Lwów Północy”. List intencyjny, potwierdzający zainteresowanie kontynuowaniem współpracy, podpisali prezesi zarządów Energa SA i Lechia Gdańsk SA na gdańskim Stadionie Energa. To ostatni etap przed zawarciem właściwej umowy sponsorskiej, dzięki której Biało-Zieloni przez kolejny sezon będą grać z logiem Energi na koszulkach. Na uwagę koncernu energetycznego może też liczyć Akademia Lechii Gdańsk.

– Współpracę między Energą a Lechią Gdańsk śmiało mogę określić jako wzorową i bardzo chciałbym za nią klubowi podziękować – powiedział prezes Energi SA, Daniel Obajtek, podkreślając jednocześnie, jak ważny jest rozwój sportu młodzieżowego. – Grupa Energa będzie aktywnie wspierać Akademię Lechii Gdańsk. Mam nadzieję, że już wkrótce jej wychowankowie będą cieszyć swoją grą kibiców, którzy licznie przychodzą na mecze Biało-Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk.

– Nasza współpraca ma długą historię i się rozwija. Energa jest naszym najważniejszym partnerem i jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli ją kontynuować – powiedział Maciej Bałaziński, wiceprezes Zarządu Lechia Gdańsk SA.

– Cieszy nas, ze białozielona rodzina jednoczy cały lokalny biznes. Mamy nadzieję na kolejny rok do przodu w historii Lechii – podsumował Michał Nowosad ze Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”.

– Grupa Energa kładzie szczególny nacisk na rozwój sportu młodzieżowego, dlatego też będziemy aktywnie wspierać Akademię Lechii Gdańsk. Mam nadzieję, że już wkrótce jej wychowankowie będą cieszyć swoją grą kibiców, którzy licznie przychodzą na mecze Biało-Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk– powiedział podczas konferencji prasowej prezes Energi.

– Inwestycja w młodych ludzi również jest dla nas bardzo ważna. Chcemy, aby w przyszłości ci chłopcy zasilili nie tylko Lechię, ale również inne zespoły – powiedział prezes Obajtek, podkreślając, że Grupa Energa będzie sponsorować nie tylko Lechię, ale szereg innych klubów i inicjatyw. –  Energa działa na tym terenie i musi wspierać różnego rodzaju działania sportowe. Jest to spółka głównie Skarbu Państwa i do jej obowiązków należy sponsorowanie różnego rodzaju działań społecznych oraz inwestowanie w społeczeństwo. A inwestycja w społeczeństwo jest to również inwestycja w Lechię, bo ona dostarcza nam wrażeń, przeżyć i emocji, a naszej firmie także promocji. Współpraca z tym klubem układa się wzorcowo i mamy nadzieję, że nadal tak będzie. Chcemy jednak inwestować także w Polskę powiatową, czyli mniejsze kluby.

Grupa Energa wspiera Lechię nieprzerwanie od 2007 roku, kiedy to Biało-Zieloni grali na zapleczu Ekstraklasy. W 2011 roku spółka wzmocniła współpracę z klubem. Cztery lata później koncern energetyczny został sponsorem tytularnym „Bursztynka”, czyli stadionu domowego gdańskiej drużyny. W sezonie 2016/17, który Lechia Gdańsk zakończyła na 4. miejscu w tabeli Ekstraklasy, zawodnicy wybiegali na murawę z logiem Energii na koszulkach. W sobotę 8 lipca, na gdańskiej Ołowiance, będzie można zobaczyć je w nowej odsłonie na piersiach zawodników. Klub zaplanował bowiem w tym dniu prezentację drużyny, a także nowych strojów na sezon 2017/18.

(AK) (fot. mat pras. energa)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *