Terlikowski: Ustawiony jest Kościół jako główny sprawca pedofilii, a nie rozlicza się polityków, reżyserów, dziennikarzy

W MEDIACH. Tomasz Terlikowski, publicysta: W Polsce przebywał niedawno Roman Polański, również pedofil, czy polskie władze zrobiły wszystko, żeby go schwytać?

Mamy tendencję w mediach, żeby skupiać się na Kościele. A warto zadać sobie pytanie o świeckie instytucje szkoły, media. W Polsce przebywał niedawno Roman Polański, również pedofil, czy polskie władze zrobiły wszystko, żeby schwytać go i dokonać ekstradycji do USA? Nie przypominam sobie.

Czy polscy politycy tak samo mocno protestują przeciw działaniom Daniela Cohn-Bendita w PE, który mówił otwarcie, że jego najfajniejsze przeżycia seksualne były w przedszkolu, kiedy w nim pracował z dziećmi. No nie robią…

Ustawiony jest Kościół jako główny przeciwnik, jako główny sprawca pedofilii. Natomiast nie rozlicza się polityków, reżyserów, dziennikarzy. Przypomnijmy gigantyczny skandal w BBC, gdzie przez lata jeden z głównych showmanów, i wszyscy dziennikarze o tym wiedzieli, wykorzystywał seksualnie dzieci dorosłych, wszystko, co się ruszało, i nic. Ale to nie zmienia faktu, że Kościół też musi się uczyć rozliczać. I to Kościół wyznacza w kwestii rozliczeń standardy dla świata.

(źródło: TVP Info, program „Minęła dwudziesta”)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *