Tasakiem na policjanta

POMORZE ZACHODNIE/CHOJNICE. Zatrzymano 33-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Czersk, podejrzanego o szereg przestępstw popełnionych na terenie powiatu chojnickiego. Na jego koncie są kradzieże, włamania, groźby, posiadanie narkotyków oraz napaść na policjanta.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku pracując nad sprawą szeregu kradzieży i włamań na terenie gminy Czersk ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest jeden z mieszkańców miasta. Jego łupem padały między innymi rowery i telefony. W nocy, 28 września br. podczas patrolu policjanci złapali włamywacza na gorącym uczynku. Podejrzany chcąc uciec policjantom, próbował uderzyć jednego z funkcjonariuszy tasakiem w głowę. Policjant na szczęście uniknął ciosu, mundurowi natychmiast obezwładnili napastnika. Został on zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów. We wtorek został doprowadzony do sądu, który zadecydował o aresztowaniu 33-latka na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, a także za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *