Wcisnął jubilerowi (!) pozłacane sztabki metalowe – okazyjnie, po złotej cenie

KASZUBY. W Pucku zatrzymano mężczyznę podejrzanego o „złote” oszustwo. Jubilerowi sprzedał sztabkę złota. Po sprawdzeniu okazało się, że była to jedynie pozłacana sztabka metalu.

W ubiegłą sobotę policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Nysy, który chciał sprzedać złoto w jednym z zakładów jubilerskich. Mężczyzna ten kilka dni wcześniej w tym samym miejscu sprzedał sztabkę złota, za którą otrzymał od jubilera ponad 3 tys. zł. Jak się okazało nie była ona w całości wykonana ze szlachetnego kruszcu, a jedynie pozłacana. Po otrzymaniu zgłoszenia o oszustwie kryminalni z Władysławowa pracowali nad sprawą m.in. ustalając świadków, zabezpieczając monitoring czy typując ewentualnych sprawców. Z ustaleń policjantów wynikało, iż sprawca oszustwa podejmie kolejną próbę sprzedaży podrobionych sztabek złota. Po otrzymaniu informacji, że do ponownej sprzedaży dojdzie w sobotę policjanci pojechali w okolice zakładu jubilerskiego, gdzie zatrzymali 23-latka. Funkcjonariusze w jego bagażu znaleźli kolejne cztery takie „złote” sztabki.

Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu już zarzut oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Policjanci będą ustalać w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie sztabek i czy  wcześniej sprzedawał podobne sztabki. Na wniosek Policji, prokuratura zadecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *