„Tango nocą” z Orkiestrą Hanzą

W sobotę 5.07.2014 r. o godz  18:00 w Galerii Pionova rozpocznie się inauguracyjny Koncert  „Tango nocą”Orkiestry Kameralnej Hanza z udziałem znakomitych solistów: Pawła Zagańczyka (akordeon) i Macieja Glazy (śpiew).

W programie m.in.:

A. Piazzolla „Libertango”

C. Amstrong „El Tango De Roxanne (z musicalu Moulin Rouge)

L’Evasion A. Piazzolli w aranżacji gdańskiego kompozytora Krzysztofa Olczaka.

https://www.facebook.com/events/1444605535801819/?context=create&source=49

Orkiestra Hanza

Jest nie tylko zespołem ale przede wszystkim grupą, stąd nazwa orkiestry -€“ Hanza (grupa ludzi, którą połączyła pasja i miłość do muzyki). Orkiestra powstała w czerwcu bieżącego roku z inicjatywy dwóch młodych dyrygentów – Darii Dopierała i Mateusza Greli.

Orkiestra składa się z muzyków zawodowych, współpracujących m.in. z Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, studentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, uczniów OSM im. Feliksa Nowowiejskiego. Muzycy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach muzycznych, konkursach krajowych oraz międzynarodowych. Aktywnie działają zawodowo angażując się w wszelkiego rodzaju projekty muzyczne i artystyczne. Członkowie tworzą grupę, która dąży do jedności muzycznej i artystycznej, pragnącą przekazać tę jedność swoim słuchaczom. Celem, który pragnie osiągnąć jest zainspirowanie ludzi do poszukiwań nowych i pięknych doznań muzycznych. Pragnie „wyjść z muzyką do ludzi”.

5 lipca tego roku w Galerii Pionova o godzinie 18:00 odbędzie się Koncert Inauguracyjny Orkiestry Hanza. W programie usłyszymy dzieła A. Piazzolli, K. Jenkinsa, E. Griega, aranżacje gdańskiego kompozytora Krzysztofa Olczaka oraz tango Roxanne z musicalu Moulin Rouge na orkiestrę kameralną. Cała grupa chce w ten sposób rozpocząć długoletni cykl koncertów oraz projektów artystycznych w kraju jak i za granicą.

Mateusz Grela – absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego. Obecnie Student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, specjalność dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dr Wojciecha Rajskiego a następnie w klasie prof. Zygmunta Rycherta oraz na Wydziale Instrumentalnym, specjalność fortepian w klasie prof. Bogdana Czapiewskiego. Wielokrotny stypendysta prezydenta miasta Lublin.  W dziedzinie dyrygentury podnosi swoje kwalifikacje poprzez organizację projektów muzycznych oraz współpracę między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występował na wielu estradach m. in. w Filharmonii Lubelskiej, Trybunale Koronnym w Lublinie. Brał udział w spotkaniach polsko-węgierskich oraz kursach mistrzowskich pod okiem takich pianistów jak: Bogdan Czapiewski, Edward Wolanin, Lidia Grychtołówna, Grzegorz Kurzyński. Jest prezesem Fundacji Hanza oraz dyrektorem artystycznym Orkiestry Hanza.

Daria Dopierała – absolwentka bielskiej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Obecnie studentka II stopnia dyrygentury symfoniczno-operowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w klasie prof. dr Zygmunta Rycherta. Stypendystka nagrody Rektora Akademii Muzycznej
za wybitne osiągnięcia artystyczne. Debiutowała w 2012 roku, prowadząc koncert w ramach warsztatów improwizacji i czytania partytur graficznych organizowanych przez wykładowców Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Stuttgart – Franka Wörnera, Michaela Kiedaischa oraz gdańskiego kompozytora Krzysztofa Olczaka. Systematycznie podnosi swoje umiejętności poprzez indywidualne organizowanie projektów muzycznych, uczestniczenie w praktykach dyrygenckich oraz czynny udział w kursach mistrzowskich pod okiem tak wybitnych dyrygentów jak: Tadeusz Strugała, Gabriel Chmura czy Rafał Jacek Delekta. Współpracowała m.in. z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną (Gdańsk), Akademicką Orkiestrą Symfoniczną (Kraków), Państwową Filharmonią Bałtycką (Gdańsk), Polską Filharmonią Kameralną (Sopot) czy Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Jest wiceprezesem Fundacji Hanza, która zapoczątkowała działalność Orkiestry Hanza, w której to pełni funkcję dyrektora artystycznego.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *