Tadeusz Jędrzejczyk – prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia

jedrz _kadr

Lekarz Tadeusz Jędrzejczyk z Gdańska, dyrektor pomorskiego NFZ ma być nowym prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Wygrał w konkursie, w którym startowało 6 osób,  w tym zwolniona ze stanowiska, poprzednia szefowa pomorskiego NFZ – Barbara Kawińska.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w czwartek, 29 maja 2014 r. Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Tadeusza Jędrzejczyka na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Konkurs został ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia na początku maja 2014. Do 19 maja 2014 składane były oferty.

Od grudnia 2013 r., po odwołaniu prezes Fundusz Agnieszki Pachciarz, obowiązki szefa NFZ pełnił wiceprezes Marcin Pakulski. 28 lutego 2014 zastąpiła go wiceprezes Wiesława Kłos.

Tadeusz Jędrzejczyk jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada specjalizację z zakresu medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Pracował jako lekarz w Szpitalu Miejskim w Gdańsku – Zaspie , następnie w ZOZ nr 3 w Gdańsku.

Był asystentem, a następnie adiunkt w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W latach 2000-2001 pełnił funkcję koordynatora serwisu „Zdrowie” w Wirtualnej Polsce. W latach 2006-2008 był kierownikiem NZOZ w Sopocie; a w 2008-2009 – zastępcą dyrektora ds. medycznych Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Od 2010 roku był zastępcą dyrektora naczelnego ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Od października 2013 r. jest on dyrektorem pomorskiego oddziału NFZ.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *