Szczęściarz z rocznika 1917 – zwykły i niezwykły człowiek

Promocja_Komiks kadr 2

GDAŃSK.  Próba ukazania zwykłego człowieka – o niezwykłym charakterze. Za pomocą słowa i obrazu autor zamierzał oddać autentyczność przekazu. Album obfituje w cenny materiał dokumentacyjny. Ilustrowana biografia oparta na losach Felicjana Łady w komiksie „Szczęściarz z rocznika 1917”.

promocja image002

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku na promocję najnowszej publikacji Muzeum Stutthof w Sztutowie „Szczęściarz z rocznika 1917”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 23 stycznia br. o godz. 17.

„Szczęściarz z rocznika 1917” to ilustrowana biografia oparta na losach Felicjana Łady, który z Zagłębia przeniósł się do Gdyni. Jako przedwojenny harcerz w czasie okupacji brał czynny udział w ruchu oporu, za co trafił do obozu koncentracyjnego Stutthof.
Po wojnie rozpoczął pracę w przemyśle okrętowym jako konstruktor, twórca patentów. (…) Książka jest próbą ukazania „zwykłego: człowieka o niezwykłym charakterze, a pod jej nietypową formą kryje się zapis wspomnień głównego bohatera. (…) Autorkom przyświecał jeden cel: za pomocą słowa i obrazu oddać autentyczność przekazu, dlatego album obfituje również w cenny materiał dokumentacyjny” – z opisu wydawnictwa.

Autorką scenariusza komiksu jest Agnieszka Kosko-Hołowczyc, absolwentka socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka, trójmiejska przewodniczka. Warstwę graficzną stworzyła Wanda Swajda, absolwentka wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystka i animatorka aktywności plastycznych dla dzieci i młodzieży.

Promocja_Komiks kadr

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *