Sylwestrowy konkurs butelkowy – można wygrać rower

gdansk konkurs butelkowy kadr 2

GDAŃSK. Wrzucając w Sylwestra puste butelki po napoju wyskokowym do pojemnika można wygrać nagrody ufundowane przez Zakład Utylizacyjny. Trzeba jednak do butelki włożyć kartkę z danymi osobowymi. Czy ujawnianie swoich danych w butelce po szampanie lub piwie zachęci do udziału w tej akcji?

Rada Miasta Gdańska już po raz ósmy organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”, którego celem jest zachęcenie Gdańszczan do ekologicznej zabawy – szczególnie podczas nocy sylwestrowej.

31 grudnia 2014 na Targu Węglowym w samym sercu Gdańska, wieczór sylwestrowy rozpocznie się już o godzinie 20.45. Gdańszczanie będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wygrywać nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy (od 31 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015) wrzucić do oznakowanych, zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym) szklane butelki po napojach, którymi będziemy witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu.

Wiadomo, że wyrzucone czy potłuczone podczas Sylwestra butelki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Dzięki konkursowi nie tylko uczymy ekologii i segregacji śmieci, ale przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo, bo na ulicach znaleźć będzie można znacznie mniej rozbitych butelek – mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Dodatkowo, w konkursie będą mogły wziąć udział nie tylko osoby bawiące się na Targu Węglowym  podczas wielkiego muzycznego wydarzenia kończącego rok 2014 –  na plenerowym Koncercie Sylwestrowym – ale praktycznie wszyscy mieszkańcy Gdańska.

– Rok temu rozszerzyliśmy konkurs o hasło reklamowe dla Zakładu Utylizacyjnego – dodaje Bogdan Oleszek. – W tym roku dodaliśmy jeszcze mini konkurs fotograficzny poprzez zrobienie sobie tzw. zdjęcia „selfie”.

Nagrody wygrać będą mogły również osoby, które zrobią sobie zdjęcia (tzw. selfie) w dniach 31 grudnia 2014 – 1 stycznia 2015 roku, gdy wrzucają do pojemnika na szkło należącego do Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o. szklaną butelkę i prześlą je mailem na adres czystygdansk@gdansk.gda.pl   Pojemniki znajdują się na terenie całego Gdańska. Jest ich prawie 1400, a ich lokalizacje wskazane są na stronie www.zut.com.pl

Lokalizacja 1400 pojemników – http://www.zut.com.pl/zut/pliki/harmonogramy/Harmonogram.pdf

Nagrody:

  • Wrzucając do pojemników pustą butelkę można wygrać: miejski rower, odtwarzacz blu-ray 3D, smartfony, 7’ tablety.
  • Dodatkową nagrodę – bon o wartości 500 zł na sprzęt sportowy ufundowany przez Zakład Utylizacyjny –  można będzie zdobyć wymyślając hasło promujące ideę selektywnego zbierania odpadów.
  • Autor najoryginalniejszego zdjęcia promującego segregację odpadów i swoją proekologiczną postawę również otrzyma nagrodę w postaci bonu na sprzęt sportowy ufundowany przez Zakład Utylizacyjny  o wartości 300 zł.

Organizatorzy mają nadzieję, że prosta forma konkursu spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Gdańska, a ilość osób biorących w nim udział będzie jeszcze większa.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród trzeba do butelki włożyć kartkę z danymi osobowymi. Czy ujawnianie swoich danych w butelce po szampanie lub piwie zachęci do udziału w tej akcji?

gdansk konkurs butelkowy ok2

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *