Świętowanie na zielono! 5 czerwca – jak żyć w sposób przyjazny środowisku

SONY DSC
ZIELONO MI – pod takim hasłem organizacja ekologiczna WWF kolejny już raz zachęca do świętowania Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego.  W czwartek, 5 czerwca załóż na siebie coś zielonego i w ten sposób wyraź swoją troskę o środowisko. Chcesz wiedzieć jak dbać o Ziemię na co dzień? Pobierz ekologiczny poradnik WWF na swój telefon. 

5 czerwca załóż coś zielonego: bluzkę, czapkę  czy korale  i pokaż innym, że warto angażować się w ochronę środowiska naturalnego – namawia Małgorzata Kosowska z WWF Polska. Zrób zdjęcie i zamieść je na profilu WWF Polska na Facebook’u lub wyślij je na zgloszenia@wwf.pl. Świętuj dziś z nami na zielono!

– Wszyscy chcemy żyć na czystej, zielonej planecie, dlatego warto zastanowić się właśnie dziś, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi – dodaje Kosowska z WWF Polska.  – W dokonywaniu wyborów przyjaznych środowisku pomoże  WWF PORADNIK, w formie aplikacji na telefon, który sprawi, że praktyczne wskazówki o tym, jak dbać o Ziemię na co dzień, będą zawsze pod ręką.

Dlaczego to tak istotne? Żyjemy na tzw. ekologiczny kredyt. Ludzkość zużywa dziś znacznie więcej zasobów naturalnych, niż Ziemia jest w stanie naturalnie odtworzyć. Potrzebujemy coraz więcej drzew, konsumujemy coraz więcej ryb, emitujemy coraz więcej dwutlenku węgla, wykorzystujemy coraz więcej terenów pod uprawy rolnicze czy hodowlę bydła. Zasoby te kurczą się dramatycznie. Wybierając żywność sezonową, wyprodukowaną lokalnie czy np. niezagrożone gatunki ryb, oszczędzając energię i wodę wpływamy korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i zdrowie naszej Planety.

Ekologiczny poradnik WWF pomoże w codziennych wyborach i podpowie, jak żyć w sposób przyjazny środowisku. W aplikacji znalazły się praktyczne porady ekologiczne dotyczące oszczędzania energii, papieru i wody, a także lista sezonowych owoców i warzyw, lista gatunków ryb z informacją na temat stopnia zagrożenia, czy wskazówki jakich pamiątek nie przywozić z egzotycznych podróży. Poradnik zawiera ponadto listę certyfikatów ekologicznych, na które warto zwrócić uwagę wybierając produkty w sklepie. Poradnika szukaj w na stronie wwf.pl oraz w App Store i Google Play.

Obchodzony 5 czerwca Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego ustanowiony został w 1972 roku przez ONZ po to, aby szerzyć świadomość ludzi na całym świecie o tym, dlaczego warto podjąć pozytywne działania na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego. Nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania decydują o tym jaką Ziemię zostawimy przyszłym pokoleniom.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *