Super „oferta”. Do pracy w Szwecji – za „frajerskie” 1600 zł

POMORZE. Przy pomocy różnych metod chcą wyłudzić lub ukraść nasze pieniądze. Ofiarą oszustów padła 25-letnia mieszka gminy Trąbki Wielkie i jej narzeczony. Wpłacili oni kwotę 1600 zł na konto bankowe podane w Internecie, aby wyjechać do pracy w Szwecji. Oszust zerwał wszelki kontakt z pokrzywdzonymi, po otrzymaniu żądanej sumy pieniędzy.

W czwartek (27 listopada br.) przed godz. 12.00 do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłosiła się 25-letnia kobieta i powiedziała, że została oszukana. Z relacji mieszkanki gminy Trąbki Wielkie wynikało, że w połowie listopada br. znalazła ona na stronie Internetowej ofertę pracy sezonowej za granicą przy zbiorze papryki i pomidorów. W ogłoszeniu przeczytała, że pracodawcą jest firma ze Szwecji. Zadzwoniła pod wskazany numer telefonu, aby omówić szczegóły. Oszust zażądał od pokrzywdzonej wpłacenia 800 zł od osoby za poniesione koszty zakwaterowania na terenie Szwecji. Pokrzywdzona przelała żądana kwotę 1600 zł za siebie i za swojego narzeczonego.

Po kilku dniach oczekiwania i usiłowania nawiązania kontaktu z oszustem, zrozumiała, że została oszukana. Powiadomiła o wszystkim policję.

Policja apeluje o rozsądek!

Oszustwa dokonywane za pośrednictwem ofert internetowych są jedną z metod wyłudzania pieniędzy. Oszuści zamieszczają bardzo atrakcyjne finansowo oferty pracy poza granicami kraju. Ofiara kontaktuje się z oszustem w celu omówienia warunków podjęcia pracy, a oszust chce otrzymać pieniądze za poniesienie rzekomych kosztów. Ofiara wysyła pieniądze na podane konto bankowe i na tym kontakt się urywa.

Policjanci przypominają, że nie należy wierzyć w tak zwane super oferty.

Naszą podejrzliwość powinno wzbudzić żądanie przelanie na konto pieniędzy przed podjęciem oferowanej pracy. O swoich podejrzeniach należy jak najszybciej poinformować policję.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *