Bezpłatne warsztaty dla dzieci – wymyślanie najbardziej zwariowanych rozwiązań

plakat biblioplaner

GDAŃSK. Jeśli Twoje dziecko lubi projektowanie, wymyślanie najbardziej zwariowanych rozwiązań oraz dobrą zabawę – te warsztaty są właśnie dla niego! Dwudniowe, bezpłatne, eksperymentalne warsztaty Design Thinking, których celem jest stworzenie prototypu idealnej biblioteki dla młodych czytelników odbędą się w dniach 4-5 grudnia.
Warsztaty prowadzi Szymon Staniszkis z UseLab.
Termin: 4 – 5 grudnia, godz. 16 – 20. Zapisy na warsztaty trwają do 2 grudnia, na  http://biblioplaner.evenea.pl/

Do projektowania zapraszamy 12 dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Dzieci biorące udział w projekcie będą nie tylko wizjonerami i projektantami. Ich potrzeby i doświadczenia staną się inspiracją do działań całego zespołu (w pracach weźmie również udział 6 dorosłych wolontariuszy), najmłodsi uczestnicy, na żywym organizmie będą testować wypracowane innowacyjne rozwiązania.
Proponujemy Wam możliwość pracy w bardzo interesującym zespole i przestrzeń do rozwijania Waszej kreatywności. Jeśli eksperyment się powiedzie, wspólnie wypracujemy prototyp biblioteki i zdobędziemy doświadczenie, które będzie służyć innym.
Warsztaty odbędą się 4 i 5 grudnia, w godz. 16.00 – 20.00, w budynku głównym WiMBP w Gdańsku, przy Targu Rakowym 5/6.
Metoda, na której opiera się eksperyment to design thinking i service design – projektowanie oparte o głębokie zrozumienie potrzeb użytkownika. Będziemy myśleć, rozmawiać, kleić, rysować, wycinać, malować, składać, drzeć, filmować, robić zdjęcia – czyli jednym słowem dobrze bawić się przy pracy pod czujnym okiem eksperta z UseLab. Rozwiązania, które wypracujemy staną się inspiracją dla innych bibliotek oraz znajdą zastosowanie podczas projektowania Pomorskiego Centrum Czytelnictwa Dziecięcego – projektu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *