Struk: zapraszamy Prawo i Sprawiedliwość do tańca

MEDIA: Do tańca przez kolejne cztery lata zaprosił radnych PiS Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Był jedynym kandydatem Platformy na te stanowisko, wybrano go bez głosów przeciwnych z PiS. Jednakże do podziału stanowisk w Zarządzie i Sejmiku Platforma nie zaprosiła PiS lecz ludowców…
Struka w wyborach na marszałka pomorskiego poparło 24 radnych sejmiku, 9 wstrzymało się (prawdopodobnie radni PiS), nikt nie zagłosował przeciwko.

Mieczysław Struk:

Rozumiem, że trudno zaakceptować radnym z PiS kandydaturę zaproponowaną przez PO. Ale sam fakt wstrzymania się od głosu jest dla mnie bardzo cenny. Będziemy się być może sprzeczać o detale, ale mam nadzieję, że wspólnie będziemy realizować wyznaczone cele. (…)

Mamy co robić. I do tego wspólnego tańca na najbliższe cztery lata zapraszamy Prawo i Sprawiedliwość. Mam nadzieję, że razem będziemy pracować dla dobra regionu.

(źródło: Radio Gdańsk, rozmowa kontrolowana z A. Michajłow)

Wicemarszałkami są: Wiesław Byczkowski (PO) i Krzysztof Trawicki (PSL). Członkami zarządu są ponownie: Hanna Zych-Cisoń (PO) i Ryszard Świlski (PO).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *