Prądem w ryby – kłusownicy na Nogacie

POWIŚLE. Policjanci i strażnicy rybaccy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo na Nogacie. Tym razem do nielegalnego procederu sprawcy używali prądu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponton, akumulator i podbierak z podłączonymi przewodami elektrycznymi, a także 30 kilogramów ryb. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.

Współpraca policjantów z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki i strażników rybackich zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusowanie na rzece Nogat za pomocą prądu.

W sobotni wieczór na wodach Nogatu na wysokości miejscowości Wierciny funkcjonariusze zaobserwowali ponton, z którego dwóch mężczyzn wyciągało podbierakiem ryby z wody. W trakcie kontroli okazało się, że podbierak, jakiego sprawcy użyli do połowu ryb był podłączony do akumulatora.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych ponton, akumulator oraz podbierak z przewodami elektrycznymi, a także 30 kilogramów szczupaka, lina, leszcza i karasia, złowionych przez sprawców w nielegalny sposób. Funkcjonariusze ustalili, że wartość złowionych ryb to około 500 złotych. Na policyjny parking trafiło auto, w którym przyjechali nad rzekę sprawcy i w którym przechowywali złowione wcześniej ryby.

Zatrzymani 20 – i 33 – latek z powiatu elbląskiego zostali doprowadzeni do policyjnej jednostki, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty kłusownictwa. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat. Dodatkowo – wyrok sądowy w takiej sprawie z danymi osobowymi sprawcy podaje się do publicznej wiadomości. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *