Sprawca napadu z nożem na bank w Chojnicach namierzony w Bydgoszczy

POMORZE. Policjanci zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o napad na placówkę bankową w Chojnicach. Dzięki pracy kryminalnych doszło do zatrzymania mężczyzny w wynajętym przez niego mieszkaniu w Bydgoszczy, gdzie się ukrywał. Wczoraj Chojniczanin został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu (4 lutego 2016r) około godziny 17:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zadzwoniła pracownica jednej z miejscowych placówek bankowych z informacją, że doszło do napadu. Mówiła, że do banku wszedł mężczyzna, który trzymając nóż w ręku zażądał od niej pieniędzy. Kasjerka z obawy o życie własne, koleżanki, a także dwóch klientek, które w tym czasie były w środku, wydała mężczyźnie pieniądze. 19-latek zaraz po kradzieży uciekł.

Dyżurny natychmiast poinformował o napadzie patrole będące najbliżej banku i skierował je na miejsce zdarzenia. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i zaraz zaczęli poszukiwania. Po otrzymanym zgłoszeniu, do pracy ruszyli śledczy, którzy z technikiem zabezpieczyli ślady, monitoring i przesłuchali świadków, a kryminalni w terenie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawcy. Działania operacyjne przyniosły szybki efekt. Policjanci wytypowali podejrzewanego mężczyznę i miejsce gdzie może przebywać.

8 lutego br. kryminalni z Chojnic przy współpracy policjantów z Bydgoszczy zatrzymali 19-letniego Chojniczanina, który wynajął mieszkanie w Bydgoszczy. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Przyznał się do winy – grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, czy zatrzymany ma związek z podobnymi przestępstwami, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie całego kraju.

Policja wystąpiła z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *