„Śpiewająca strefa” wspaniałej piosenki turystycznej

SONY DSC

KASZUBY. Warto wybrać się na Kaszuby, do Sulęczyna, na Bazunę. Przez trzy dni, od 28 czerwca będzie się tam działo! Malownicze Suleczyno, będzie  przyjazną „śpiewającą strefą” wspaniałej piosenki turystycznej.

– W tym roku, oprócz tradycyjnych elementów składających się na „Bazunę” – przegląd piosenki, wybór hitów i laureatów, występy weteranów z „bazunowymi” przebojami – bardzo atrakcyjną ofertą dla miłośników muzyki turystycznej jest Koncert Nocny z udziałem laureatów poprzednich Przeglądów „Bazuny”, znanych w kraju piosenkarzy i zespołów – mówi Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”, członek Komitetu Organizacyjnego „Bazuny”.

– Organizatorzy zapraszają na imprezy „Bazuny” do malowniczego Sulęczyna w dniach 26-28 czerwca. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. W bogatym programie są propozycje dla wytrawnych słuchaczy, śpiewających czy choćby nucących turystów, dla tych, którzy chcą posłuchać i wspólnie pośpiewać piosenki w wykonaniu znakomitych piosenkarzy, trubadurów.

– Organizatorami „Bazuny” są fani łagodnej, rajdowej piosenki, rajdowcy, zapaleni turyści – wolontariusze ze środowiska obecnych i dawnych FIFÓW, studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej. Nie szczędzą swojego czasu, aby u progu lata i sezonu urlopowego stworzyć w malowniczym Sulęczynie, przyjazną „śpiewającą strefę” wspaniałej piosenki turystycznej.

– Warto się wybrać z przyjaciółmi, z rodziną do Sulęczyna, na „Bazunę”. Piosenka bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje. Jest to impreza dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.

Coś wyjątkowego za każdym razem

SONY DSC

Mówi Marek Skowronek, szef Komitetu Organizacyjnego „Bazuny”:

– Chcemy, wspominając te przeżyte lata, każde z wydarzeń zachować jako piękny wysiłek, poświęcenie czasu, radość, nie zaś powtarzalną rutynę.

– Każdy rok miał swoje piękne chwile, każdy był inny, z niepowtarzalnym charakterystycznym akcentem. Kolejne edycje „Bazuny” były wielką radością – zarówno wykonawców i widzów, słuchaczy jak i organizatorów – wolontariuszy. Każda kolejna „Bazuna” to fascynująca niewiadoma, nowe wrażenia muzyczne, sceneria, ludzie, coś wyjątkowego za każdym razem. Nie ma w tej imprezie miejsca na powtarzalność, rutynę. Tak było na początku, gdy powstała i rozkręcała się „Bazuna” wokół środowiska politechnicznych FIFÓW (w pamiętnym 1971 r.). Tak było w kolejnych latach, gdy od 1990 r. mam przyjemność współtworzyć „Bazunę”. To wspaniałe doświadczenie trudno zastąpić innym, o takiej mocy oddziaływania i fascynacji.

– Piosenka poświęcona turystyce, wędrowaniu, narodzona pod wrażeniem wędrówki, wysiłku przemierzania wytyczonej trasy to potencjał, wciąż możliwy do wykorzystania.

W tej piosence jest piękno wciąż odradzającej się przyrody, we wszystkich odcieniach roku, w niej jest droga turystycznym szlakiem jako cel, przeniesiona na naszą drogę codziennego życia, droga, którą możemy kształtować sami, praca w celu osiągania postawionych celów, ubogacenia nas samych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *