Napadł na kobietę, został ujęty przez przechodnia

KASZUBY. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali złodzieja. 19-latek podbiegł do kobiety, wyrwał jej torebkę i uciekł. Łupem złodzieja padło blisko 1 tys. zł i dokumenty. Za mężczyzną pobiegła poszkodowana, a przechodzący mieszkaniec Kościerzyny ujął uciekającego złodzieja i odzyskał skradzione łupy. 19-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zuchwałej kradzieży doszło w środę (22 kwietnia br.) ok. godz. 20.00 na ul. Rzemieślniczej w Kościerzynie. Jak ustalili śledczy, 59-letnia mieszkanka Kościerzyny, idąc ul. Rzemieślniczą na terenie miasta, poczuła, jak ktoś szarpnął jej torebkę i uciekł. W torebce było blisko 1 tys. złotych oraz dokumenty. Kobieta natychmiast wszczęła alarm.

Przechodzący 26-letni mężczyzna zauważył zdarzenie i pobiegł za złodziejem. W międzyczasie powiadomiono policję. Po kilku chwilach na ul. Targowej 19-latek został ujęty ze skradzioną torebką, która trafiła do właścicielki. Na miejsce przyjechali policjanci i zatrzymali złodzieja. 19-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

W czwartek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *