Śmiertelnie potrącona na jezdni piesza

pol slupsk piesza smierc

SŁUPSK. Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w centrum Słupska. W szpitalu zmarła 74-letnia piesza, potracona przez kierującą samochodem vw polo. Z ustaleń śledczych wynika, że 74-latka przechodziła w niedozwolonym miejscu. Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Wczoraj rano około godziny 10.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Grodzkiej – w centrum Słupska. Jak się okazało, 64-letnia kierująca vw polo jadąc od strony alei Sienkiewicza potrąciła przechodzącą przez jezdnie 74-letnią kobietę.

Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości kierującej vw polo nie wykazało, aby kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Poszkodowana 74-latka natychmiast została przetransportowana do słupskiego szpitala – doznała ogólnych potłuczeń. Niestety, kilka godzin później poszkodowana w wypadku kobieta zmarła.

Postępowanie wyjaśni jakie były okoliczności tego zdarzenia i kto ponosi winę. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przechodząca przez jezdnię kobieta szła w miejscu niedozwolonym. Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na tzw. niechronionych uczestników ruchu-pieszych znajdujących się w pobliżu przejść.

Pamiętajmy, zgodnie z kodeksem drogowym, kierujący powinien zachować „szczególną ostrożność” polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowani prędkości do zmieniających się warunków i sytuacji na drodze w stopniu umożliwiającym szybkie reagowanie . Szybko zapadający zmrok i warunki atmosferyczne spowodowane porą roku i panującą zmienną aurą, mogą wpływać niekorzystnie na refleks i postrzeganie na drodze. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *