Internetowa „super okazja” – dla kogo dobry interes?

POMORZE. Podczas zakupów dokonywanych za pośrednictwem Internetu warto zachować czujność. Pośpiech i poszukiwanie cenowych okazji mogą wykorzystać oszuści. Policja apeluje, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić sprzedawcę i oferowany przez niego towar.

Do chojnickiej komendy zgłosiły się osoby oszukane w związku z zakupami internetowymi. Pokrzywdzeni wpłacili pieniądze za zamówiony towar, którego nie otrzymali. W tej sprawie funkcjonariusze prowadzą postępowania dotyczące przestępstwa oszustwa.

Aby ustrzec się przed podobnym działaniem warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • – zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania
  • – jeśli zdecydujemy się na zakup sprawdźmy sklep, który wybraliśmy (czy ma swoją siedzibę, czy podane numery telefonu działają)
  • – gdy kupujemy na portalach aukcyjnych sprawdźmy sprzedającego – zwłaszcza opinie na jego temat i komentarze innych użytkowników
  • – szczególnie bądźmy ostrożni w przypadku „super okazji” – atrakcyjna cena towaru może oznaczać, że jest podrobiony lub kradziony (oglądajmy zdjęcia, poprośmy o przesłanie dokładniejszych)
  • – ważne jest, aby kupujący zachował wszelkie dokumenty związane z transakcją (korespondencję mailową czy dowody zapłaty za towar) – jeśli dojdzie do oszustwa, policjanci włączą je do prowadzonego postępowania.

Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu czujności podczas robienia zakupów przez Internet, a w przypadku wątpliwości, co do rzetelności sprzedawcy, należy poinformować policjantów. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *