Śmierć na torach – wjechał rowerem pod nadjeżdżający pociąg

pol lebork smier na torach

POMORZE ZACH. Do śmiertelnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Lęborku. Śmierć na miejscu poniósł rowerzysta potrącony przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

W poniedziałek o godz. 9:20 dyżurny lęborskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez pociąg relacji Katowice – Łeba. Do tragedii doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Czołgistów w Lęborku. W tym miejscu pojazdy szynowe kursują sezonowo. Ze wstępnych ustaleń mundurowych obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 42 – letni mieszkaniec Lęborka jadąc tą ulicą, prawdopodobnie nie usłyszał sygnałów dźwiękowych nadawanych przez maszynistę, nie zastosował się do znaku „stop” i wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg. Doszło do potrącenia rowerzysty, który w wyniku tego poniósł śmierć. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku, prowadząc oględziny, zabezpieczając ślady i dowody. W pobliżu miejsca zdarzenia znaleźli słuchawki audio, z których mężczyzna prawdopodobnie korzystał, jadąc rowerem. Ciało 42-latka przewiezione zostało do prosektorium, gdzie zostanie poddane badaniom sekcyjnym. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pomoże określić przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych. Przed każdym przejazdem należy się zatrzymać i bacznie rozejrzeć, gdyż każda chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Zwracamy również uwagę rowerzystom, jako niechronionym użytkownikom dróg, by w każdej sytuacji, bez względu na to czy mają pierwszeństwo przejazdu, stosowali zasadę ograniczonego zaufania na drodze, zwłaszcza podczas dojeżdżania do skrzyżowań. Ponadto osoby poruszające się jednośladami nie powinny korzystać podczas jazdy ze słuchawek, z których wydobywają się głośne dźwięki, gdyż bardzo ogranicza to możliwość skupienia się na drodze i usłyszenia sygnałów zbliżającego się niebezpieczeństwa. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *