Pobili w mieszkaniu mężczyznę – ze skutkiem śmiertelnym

SŁUPSK. Zwłoki śmierci 60 – letniego mieszkańca osiedla „Zatorze” w Słupsku znaleziono w mieszkaniu. Na ciele zmarłego ujawniono obrażenia, które wskazywały, że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 30 lat. Sąd zadecydował o aresztowaniu podejrzanych za zabójstwo na okres 3 miesięcy.

We czwartek dyżurny słupskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na osiedlu „Zatorze” ujawniono zwłoki 60-letniego mężczyzny. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci – grupa dochodzeniowo śledcza oraz prokurator. Lekarz, który był na miejscu potwierdził zgon osoby. Decyzją Prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny, przesłuchiwali świadków. Na ciele zmarłego ujawniono obrażenia, które wskazywały, że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby.

Policjanci zajmując się wyjaśnieniem okoliczności sprawy wytypowali dwie osoby, które mogły mieć z tym związek. Niedługo po tym zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn w wieku 26 i 30 lat.

Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. W niedzielę na wniosek Policji i prokuratora, sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo sprawcom pobicia grozi kara nawet do 10 lat więzienia. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *