Skok do zimnej wody. Morsowanie czas zacząć…

morsy 10_DSC03632

GDYNIA. Morsy gdyńskie rozpoczynają zimowe kąpiele. Morsy z klubu „Kręta”, którzy tradycyjnie kapią się w Gdańsku-Brzeźnie, w każdą zimową niedzielę o godz. 12.15 czekają na zimniejszą wodę…

Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie, którego celem jest promowanie zdrowego trybu życia, zaprasza wszystkich członków i sympatyków kąpieli w zimnej wodzie na inaugurację sezonu 2014/2015.

Spotkanie odbędzie się na końcu bulwaru poniżej Polanki Redłowskiej w sobotę, 4 października 2014 r. o godz. 12.00.

Po wspólnej kąpieli, będzie możliwość rozmowy przy ognisku na temat wpływu morsowania na zdrowie oraz odpowiedzi na pytanie „Jak zacząć?”. Można będzie porozmawiać z maratończykami i długodystansowymi biegaczami, zawodnikami triathlonu i uczestnikami zawodów pływackich na długich dystansach. Zainteresowanych turystyką pieszą członkowie stowarzyszenia zapraszają na wielokilometrowe rajdy.

Natomiast morsy z klubu „Kręta” tradycyjnie kapią się w Gdańsku-Brzeźnie, w każdą zimową niedzielę o godz. 12.15. Jednakże jeszcze nie rozpoczynają morskich kąpieli – czekają na zimniejszą wodę…

Na plaży w Brzeźnie systematycznie, w każdą zimową niedzielę, w południe kąpią się członkowie klubu morsów „Kręta”.

Spotykają się w sezonie zimowym w każdą niedzielę, o godz. 12.15 na plaży w Gdańsku-Brzeźnie (przy wejściu z parkingu).

Klub nie ma zbędnej administracji, składek, władz itp. Legitymacją jest uśmiech i gotowość skoku do lodowatej wody Bałtyku. Chętni mogą przyjść w niedzielę, dołączyć do grupy rozgrzewającej się ćwiczeniami i biegiem. A gdy ciało jest odpowiednio przygotowane można na kilka, kilkanaście miniut poskakać i popływać w morza.

Morsy z „Krętej” kąpią się już – mówią – dla zdrowia, relaksu i sportu. Przed każdą kąpielą kilkanaście minut trwa rozgrzewka, prowadzona profesjonalnie przez liderkę (także z Krętej), potem kilometrowy bieg wzdłuż plaży i skok do wody.

morsy_2_d_DSC06725 morsy 18_DSC07551

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *