W nocy tańsza energia

POMORZE. Energa Obrót oferuje klientom pilotażową sprzedaż energii elektrycznej w dwóch strefach czasowych. Proponuje wyższe ceny w godzinach szczytu, a niższe w nocy.

​Produkt bazuje na taryfie G12W i zakłada znaczący rozkład cenowy między strefami:

I strefa – 0,4175 zł/kWh, II strefa – 0,199 zł/kWh.

Pierwsza strefa obejmuje przedziały czasowe w dni robocze  6-13 i 15-22, natomiast strefa druga obejmuje weekend oraz przedział w dni robocze 13-15 i 22-6. Cena energii w II strefie jest bardzo atrakcyjna, natomiast w I strefie droższa od aktualnej taryfy EOB. w dni robocze 13-15 i 22-6. Cena energii w II strefie jest bardzo atrakcyjna, natomiast w I strefie droższa od aktualnej taryfy EOB.
Energa Obrót chce sprawdzić, czy klienci przestawią się na korzystanie z energii elektrycznej w tańszej strefie i  czy zmienią swoje przyzwyczajenia.

– Produkt ma na celu zweryfikowanie czy odpowiednio zmotywowani klienci będą w stanie zmodyfikować swoje zachowania związane ze zużyciem energii elektrycznej i zużywać więcej w II strefie niż zakładany standardowy profil zużycia (I strefa – 40%, II strefa – 60%) – wyjaśnia Aleksander Chłodnicki, Kierownik Produktu, Wydział Produktów Energa Obrót.  – Zweryfikowana zostanie również teza, że klienci będą częściej zwiększali zużycie energii elektrycznej w godzinach atrakcyjnych cenowo, niż ją oszczędzali w godzinach szczytowych.

W ramach oferty klient ma również możliwość skorzystania z ubezpieczenia Assistance Domowy Pakiet Standard lub Assistance Domowy Pakiet Premium na okres 24 miesięcy. Produkt jest dostępny także w wersji bez ubezpieczenia.

Wysokość opłaty handlowej dla wariantów produktu z ubezpieczeniem wynosi odpowiednio: PAKIET STANDARD – 6,99 zł/m-c, PAKIET PREMIUM – 16,99 zł/m-c.
Pilotażowa sprzedaż rozpoczęła się 27.02.2017 i ma trwać do 30.06.2017.
Z oferty mogą skorzystać klienci grupy taryfowej G11, z obszaru OSD Energa Operator. Umowy będą zawierane na 24 miesiące i nie mogą kończyć się później niż 30.09.2019.
W czasie pilotażu ofertę będzie można kupić w stacjonarnej sieci sprzedaży.

(źródło: energa.pl)

strefy.jpg

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *