Siekierą i łomem do konkubiny

sopot siekiera do konkubiny Fot kwp policja

SOPOT. 42-letni mężczyzna jest podejrzany o uszkodzenie drzwi wejściowych do mieszkania swojej konkubiny. Pijany mężczyzna chcąc dostać się do domu, siekierą i łomem uszkodził drzwi. 42- latek został zatrzymany w policyjnej celi. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 20 oficer dyżurny sopockiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie, że w kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej jakiś mężczyzna siekierą niszczy drzwi wejściowe do jednego z mieszkań. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Policjanci pobiegli na piętro z którego dochodziły odgłosy uderzania, przed drzwiami zobaczyli mężczyznę, który w ręku trzymał siekierę, a obok niego leżał łom.

Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia odłożenia siekiery na podłogę, funkcjonariusze byli zmuszeni użyć wobec mężczyzny chwytów obezwładniających aby bezpiecznie doprowadzić go do radiowozu. Mężczyzna był pijany alkomat pokazał ponad 2, 6 promila w jego organizmie. 42- latek został zatrzymany w policyjnej celi.

Policjanci ustalili, że 42- latek przyszedł do domu swojej konkubiny, a kiedy okazało się, że kobiety nie ma w domu wpadł w furię wtedy zabrał stojącą przy drzwiach siekierę, służącą mieszkańcom do rąbania drewna i zaczął rozbijać drzwi do mieszkania.

Policjanci przesłuchali zatrzymanego i postawili mu zarzut uszkodzenia mienia. 42- latek złożył do prokuratora wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator ustalił wobec mężczyzny karę ograniczenia wolności na okres 4 miesięcy polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy kontrolowanej na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Mężczyzna będzie musiał również pokryć wszystkie koszta związane z prowadzonym postępowaniem.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *