Groził nożem strażnikom

WEJHEROWO.  W nocy zatrzymano pijanego mężczyznę, który włamał się do mieszkania. Interweniujących funkcjonariuszy straży miejskiej groził im przy użyciu noża. Agresora szybko zatrzymano, który ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10 lat.

W środę w nocy, dyżurny otrzymał zgłoszenie interwencji domowej do jednego z budynków wielorodzinnych w mieście. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci z Referatu Patrolowo -€“ Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, zastali tam 43-latka, który szarpał  i odpychał funkcjonariuszy straży miejskiej, a także groził im nożem. Policjanci zatrzymali mężczyznę ujętego przez strażników i doprowadzili go do policyjnego pomieszczenia dla zatrzymanych, gdzie spędził dwie noce.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 43-latka i wtedy też okazało się, że był on nietrzeźwy, gdyż miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się śledczy z wejherowskiej komendy.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna próbował włamać się do jednego z mieszkań, uszkodził zamek w drzwiach i wszedł do środka. Nie zdążył nic ukraść z uwagi na stanowczą reakcję sąsiadów, którzy szybko o zdarzeniu poinformowali policję i straż miejską.

Dziś mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał aż 6 zarzutów, które dotyczyły m.in. usiłowania kradzieży z włamaniem do mieszkania, kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy straży miejskiej oraz mieszkańców bloku wielorodzinnego, zmuszania do zaniechania czynności służbowej oraz znieważenia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *