Po pięciu piwach miał 1,5 promila i wsiadł za kółko

SOPOT. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 45-letni mieszkaniec Sopotu. Mężczyzna trafił w ręce sopockich policjantów podczas kontroli drogowej. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1, 5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wczoraj, kilka minut przed godz. 21 w Sopocie na ul. Władysława Łokietka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z 45-letnim mężczyzną wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem pokazało, że mieszkaniec Sopotu jest pijany, w wydychanym powietrzu miał ponad 1, 5 promila alkoholu. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji, w której policjanci sporządzili niezbędna dokumentację.

45-latek już wkrótce usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zanim wsiadł do samochodu wypił 5 półlitrowych piw.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie oprócz pozbawienia wolności grozi kara finansowa zakaz prowadzenia samochodów oraz utrata prawa jazdy.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *