SDP: dziennikarze w grach katastrofą smoleńską…

MEDIA. – Sprzeciwiamy się udziałowi dziennikarzy w grach  katastrofą smoleńską mających na celu  eskalowanie konfliktu polsko – polskiego – czytamy w Oświadczeniu dziennikarzy wydanym w związku z opublikowaniem w radiu RMF FM tzw. stenogramów nagrań z kokpitu samolotu rządowego TU-154M.

Uchwała Zarządu Oddziału Warszawskiego

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

W związku z opublikowaniem przez dziennikarzy radia RMF FM tzw. stenogramów nagrań z kokpitu samolotu rządowego TU-154M , który uległ katastrofie 10.04.2010 r w Smoleńsku,  Zarząd Oddziału Warszawskiego SDP oświadcza:

  1. 1.      Kategorycznie sprzeciwiamy się udziałowi dziennikarzy w politycznym rozgrywaniu katastrofy smoleńskiej w przededniu jej 5. rocznicy.
  2. 2.      Niedopuszczalnym jest nieliczenie się z uczuciami rodzin ofiar katastrofy i brak szacunku dla ofiar, który zaprezentowali autorzy w/w publikacji,  ujawniając materiały niewiadomego pochodzenia, których autoryzacji odmówiła Naczelna Prokuratura Wojskowa.
  3. 3.      Sprzeciwiamy się udziałowi dziennikarzy w grach  katastrofą smoleńską mających na celu  eskalowanie konfliktu polsko – polskiego.
  4. 4.      Jednocześnie zarząd OW SDP apeluje do władz Rzeczypospolitej Polskiej o uruchomienie międzynarodowego śledztwa w/s przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010, w której zginął prezydent RP i 95 osób.

 Warszawa, 8 kwietnia 2015 r.

Marcin Wolski – prezes Zarządu

Joanna Lichocka – wiceprezes

Aleksander Wierzejski – sekretarz

Elżbieta Ruman – skarbnik

Marzena Paczuska

Piotr Jegliński

PS. Pod tym Oświadczeniem podpisują się także dziennikarze z Pomorza – członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich redagujący CZAS POMORZA.

Janusz Wikowski – wiceprezes Oddziału Gdańskiego SDP

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *