Rozbój z siekierą, kazali wejść do Martwej Wisły – okradli i uciekli

GDAŃSK. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 32 do 36 lat podejrzanych o pobicie mieszkańca Gdańska. Jeden ze sprawców uderzył siekierą kilkakrotnie w dach samochodu pokrzywdzonego, a następnie wspólnie nad Martwą Wisłą wyciągnęli go z auta i pobili. Okradli i uciekli.

We wtorek rano policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu młodego mieszkańca Gdańska. Funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprawców, 32-latek, umówił się z pokrzywdzonym. Na miejscu kilkukrotnie uderzył siekierą w dach jego samochodu, a następnie wsiadł do auta i kazał mu jechać nad Martwą Wisłę. Tam czekało dwóch znajomych 32-latka. Siłą wyciągnęli pokrzywdzonego z auta i pobili. Ponadto kazali mu wejść do rzeki i grozili okaleczeniem. Ukradli telefon, dokumenty i odjechali jego samochodem, pozostawiając pobitego 23-latka na nabrzeżu.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z „samochodówki”. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali napastników. Zatrzymani to mieszkańcy Gdańska i okolic w wieku od 32 do 36 lat. Przy posesji jednego z nich funkcjonariusze znaleźli również skradzione auto.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia, kradzieży samochodu, stosowania gróźb karalnych, a 32-latek dodatkowo zarzut uszkodzenia mienia. Są to przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzn dozór Policji. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *