Rzepiak – zastępcą szefa Radia Gdańsk

Fot. Archiwum prywatne 

POMORZE/MEDIA. Michał Rzepiak dziennikarz, redaktor, członek Rady Programowej Radia został zastępcą redaktora naczelnego Radia Gdańsk ds. programowych. Jest to nowe stanowisko w Radiu Gdańsk.

Michał Rzepiak od 17 lipca br. pełni funkcję dyrektora programowego Radia Gdańsk, objął nowe stanowisko  zastępcy redaktora naczelnego Radia Gdańsk. Prezesem i Redaktorem naczelnym jest Dariusz Wasielewski, nominowany przez Radę Mediów Narodowych. Dotychczas szefem programowym Radia Gdańsk był Jacek Naliwajek.

Michał Rzepiak ukończył studia magisterskie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jest absolwentem London School of Public Relations.

W latach 1991-2002 pracował jako dziennikarz i redaktor w Dzienniku Bałtyckim. Był kierownikiem oddziału DB w Gdyni, sekretarzem redakcji, zastępcą sekretarza generalnego redakcji, wydawcą gazety oraz szefem biura analiz prasowych w dziale marketingu Polskapresse.

W latach 2003-2013 pracował w Grupie Atlas, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek chemii budowlanej. W dziale public relations Grupy Atlas pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora, przez wiele lat redagował miesięcznik firmowy „Klekot”.

Od 2013 roku jest właścicielem Kresowego Biura Podróży Jerek, firmy organizującej wyjazdy na dawne Kresy Rzeczypospolitej, także pomagającej Polakom na Wschodzie.

W latach 2015-2016 pełnił funkcję doradcy ds. mediów wojewody pomorskiego. Od marca 2017 roku jest członkiem Rady Programowej Radia Gdańsk.

Jego pasją jest historia i dzień dzisiejszy Kresów RP. Działa w Stowarzyszeniu Rodzina Ponarska, zrzeszającym rodziny i osoby kultywujące pamięć o obywatelach II RP, zamordowanych przez Niemców i Litwinów w latach 1941-1944 w podwileńskich Ponarach oraz koordynuje projekt Stowarzyszenia Wspólnota Polska – Dom Kresy w Gdańsku.
Rzepiak jest harcerzem, współzałożycielem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *