Top Market – polska sieć handlowa w Trójmieście?

Top market na Pomorzu

POMORZE. Top Market chce inwestować w Trójmieście. W pierwszym półroczu 2016 r. ma powstać na Pomorzu 20 sklepów osiedlowych. Niewielkie sklepy sieciowe mają znajdować się jak najbliżej klientów, traktując je jako sąsiadów. Nowe placówki mają być dogodną alternatywę dla długich, nużących zakupów w hipermarketach.

Nawet 20 nowych sklepów spożywczych zamierza otworzyć w Trójmieście i okolicach polska sieć Top Market. Budowa sieci punktów na Pomorzu to obecnie jeden z priorytetów inwestycyjnych dla firmy, która do tej pory działała głównie w centralnej i wschodniej Polsce.

Sklep osiedlowy oferujący pełen wachlarz produktów spożywczych, do którego z chęcią wracamy, będący częścią naszego codziennego życia – tak wygląda przepis na sukces według Michała Sadeckiego, prezesa utworzonej w 2004 roku marki Top Market, skupiającej blisko 600 sklepów na terenie całej Polski. Zgodnie z obraną polityką, marka chce inwestować głównie w punkty osiedlowe, o powierzchni nie przekraczającej 250-400 m2.

– Naszym klientom oferujemy dogodne warunki zakupów i konkurencyjną cenę – powiedział Michał Sadecki. – Chcemy, aby nasze placówki znajdowały się jak najbliżej domów naszych klientów, którzy często traktują nas jak sąsiadów. Nowe placówki otwieramy blisko osiedli mieszkaniowych i kamienic, aby stworzyć dogodną alternatywę dla  długich, nużących zakupów w hipermarketach.

Obecnie polska spółka szczegółowo analizuje rynek, by wybrać jak najlepsze lokalizacje dla swoich przyszłych sklepów, których w ciągu najbliższych 6 miesięcy ma powstać nawet 20. Choć sieć posiada już kilka punktów na Pomorzu, inwestycja będzie dla firmy absolutnym debiutem na trójmiejskim rynku. Jak zapewniają właściciele, siłą Top Market jest przynależności do Polskiej Grupy Supermarketów (zrzeszającej również sklepy Minuta8 I Delicia), dzięki czemu sieć jest w stanie zaoferować swoim klientom szeroki asortyment wysokiej jakości produktów w konkurencyjnych cenach.

Sklepy Top Market to zwykle małe i średnie sklepy (200 do 500 m2) samoobsługowe.
Niemal każdy ze sklepów oferuje stoisko mięsne, alkoholowe oraz wybór świeżego pieczywa, warzyw i owoców. Oferują również usługi dodatkowe jak: Moje Rachunki, Foto Lab oraz kosze upominkowe na zamówienie. Stoiska kasowe wyposażone są w centralnie zarządzany system komputerowy, który znacznie przyspiesza obsługę klientów, a to oznacza mniejsze kolejki przy kasach.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *