Pchał na bani ekspresówką swoje bmw, kara – jak za jazdę z promilami

PRUSZCZ GD. Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę bmw, który pchał samochód drogą ekspresową s6 w kierunku Gdańska. 32-latek miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabrali mu prawo jazdy, a jego samochód odholowano na parking. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (11 lutego br.) o godz. 17.57 dyżurny pruszczańskiej policji otrzymał telefon z informacją, że na drodze ekspresowej s6 w okolicach węzła w Straszynie stoi samochód bmw, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego.

Policjanci zauważyli jak kierowca bmw pcha samochód w kierunku Gdańska. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Kolbudy ma 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca w rozmowie z policjantami oświadczył, że podczas jazdy jego samochód uległ awarii. Policjanci zabrali mu prawo jazdy, a jego samochód odholowano na parking.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *